Niveko

Pan Legenstein

Pan Legenstein

TŘPYTIVĚ MODRÁ

Naše rodina bydlí ve Vídni a moje maminka má dům na venkově. Protože jsou naše děti čím dál tím náročnější, tak je pro nás čím dál tím těžší je v létě dostat od počítače. A právě bazén je jedním z důvodů, proč se na venkov těší. Vlastně to byla jedna z hlavních pohnutek, proč jsme se rozhodli nechat si postavit na zahradě bazén.

Dealer

Pool + Wellness City GmbH

Rok instalace

2017

Země

Rakousko

Specifikace

NIVEKO skimmer TOP LEVEL

Co se nám líbí nejvíc, je pocitově příjemný materiál a povrch bazénu. Jsme rádi, že jsme si vybrali bílý bazén – když se napustí, tak má voda třpytivě modrou barvu.

A proč právě bazén NIVEKO? No to bylo vlastně docela jednoznačné. Nelíbí se nám žebrovaná podlaha u nerezového bazénu a navíc je nerez na slunci rozpálená a když slunce zajde, tak zase studená. Betonový bazén jsme také nechtěli, kvůli tomu, že je vždy nutné jej vyložit fólií a člověk má takový divný houbovitý pocit, když se prochází po dně bazénu.

Nadčasová řešení

Nakonec jsme na webových stránkách NIVEKO našli tak senzační fotky a nadčasová řešení, že jsme byli téměř ihned rozhodnutí. V Rakousku ještě nebylo mnoho zastoupení NIVEKO Profi Partner. Kvůli tomu, že zastoupení v Korutanech pro nás bylo příliš daleko, rozhodli jsme se pro Pool+Wellness City v Dolním Rakousku, protože tato firma realizuje své projekty s vlastními staviteli. Důležitým faktorem bylo především to, že Pool+Wellness City vystavovali na jaře roku 2017 na veletrhu „Pool and Garden“ v Tullnu, kde jsme se mohli osobně seznámit s příslušnými obchodníky.

Když rozhoduje celá rodina

K tvaru a realizaci vybraného bazénu přispěla celá rodina: moje žena se nadchla pro širokou mělčinu ve vstupní části bazénu, na kterou jsme narazili na fotkách na webových stránkách firmy NIVEKO. Pro děti jsme do zadních koutů bazénu zapasovali relaxační kostky. Jako vstup bylo od počátku plánováno skoro neviditelné schodiště bez zábradlí – i kvůli zvolenému řešení komplexního zastřešení.

Velikost byla přizpůsobena rozměrům zahradní terasy, přičemž bylo nutno vzít v úvahu také polohu staženého zastřešení, bazén však měl v každém případě mít délku 10 metrů. Z dopravních důvodů byla původně plánovaná šířka 4 metrů snížena na 3,70 metrů. Já sám jsem si přál ještě boční vstup do bazénu, ale nakonec jsem od něj ustoupil právě kvůli zvolenému zastřešení.

Pocitově příjemný materiál a povrch

Se samotným dodáním i s instalací jsme byli zcela spokojeni. Vše proběhlo rychle a hladce a zastupitelská firma Pool+Wellness City se o nás velmi dobře postarala a veškerá práce byla hotová najednou. Co se nám líbí nejvíc, je pocitově příjemný materiál a povrch bazénu. Také jsme rádi, že jsme si vybrali bílý bazén – když se napustí, tak má voda třpytivě modrou barvu. Všechny návštěvy, které k nám přijdou, tak nám bazén chválí a obdivují jej.