Niveko

Pan Pedersen

Pan Pedersen

ZAŽIJTE ČISTOU RADOST

Již několik let tvoří okolí mého domu betonová dlažba. Moc se mi to nelíbilo, protože to celé vypadalo jako kamenná pustina. Upřímně, měl jsem z toho jistou dobu úplně negativní pocity. Abych to změnil, chtěl jsem původně celé okolí proměnit tak, že bych nechal vybudovat rybníček. Velmi rychle jsem svůj nápad ovšem změnil na bazén.

Dealer

BERLE POOL & SPA A/S

Rok instalace

2014

Země

Dánsko

Specifikace

NIVEKO přeliv MULTI

Návaznost na nordický design

Předtím, než jsem kontaktoval dánského partnera společnosti NIVEKO, jsem měl jasnou představu, co by na mojí zahradě mělo vzniknout: bazén s přelivem s rovnými liniemi, výhradně 90° úhly, žádné oblé tvary. Nikdy jsem nechtěl sklolaminátový bazén, mimo jiné i z technických důvodů. Bazén se měl vyznačovat jasnou jednoduchostí, stejně jako můj nábytek, v návaznosti na nordický design.

Je nádherné sledovat, jak ráno po otevření krytu z bazénu stoupá pára. Pokaždé, když si zaplaveme, cítíme se naprosto uvolnění.

Plavu každý den 10 až 15 minut, od dubna do října, ve vyhřívaném bazénu s teplotou kolem 27 až 28 °C. Kvůli chladnějšímu klimatu jsme použili speciální izolaci bazénu, jakož i zakrytí se solárními lamelami. Je nádherné sledovat, jak ráno po otevření krytu z bazénu stoupá pára. Celé okolí našeho domu je ráno úplně tiché; jediné, co slyšíte, je zvuk přelévající se vody. To jsme vždycky chtěli: uklidňující zvuky. Pokaždé, když jsme si zaplavali, cítili jsme se naprosto uvolnění.

Jednoduché ovládání s iPadem

Pokud bychom si ještě jednou mohli vybírat jiný bazén, udělali bychom bazén delší a nechali nainstalovat protiproud. Rozhodli jsme se pro bílou barvu, protože máme rádi světle modrou, jako moře, ke kterému jezdíme na dovolenou. Moji přátelé a příbuzní mi říkali, že s pořízením bazénu budu mít více starostí a práce. Tak to ale vůbec není; vše se ovládá pomocí mého iPadu. Jedinou věc, kterou je třeba dělat, je čištění pískového filtru, což zabere přibližně 10 minut.
Bez bazénu NIVEKO si to už neumíme, ale ani nechceme představit. Jednoduše řečeno: Nemůžeme bez něho žít. Představuje pro nás absolutní radost a potěšení.