Niveko

Rodina Bernasconi

Rodina Bernasconi

RELAX PO DOVOLENÉ

Můj spolužák měl doma bazén, kde jsme téměř každý den dováděli a užívali si koupání. Z tohoto důvodu jsem měl jako dítě jeden velký sen, a to mít svůj vlastní bazén. Od té doby jsem o tom stále přemýšlel. Asi před osmi lety jsme se s manželkou poohlíželi po pozemku pro náš nový dům. V myšlenkách jsem byl rozhodnutý – pozemek musí být zároveň i skvělým místem pro bazén a musí to být slunečné místo po celý den.

Dealer

Dinopool

Rok instalace

2014

Země

Švýcarsko

Specifikace

NIVEKO přeliv EVOLUTION

Pokud už vyrážíme na dovolenou, vždy se těším zpět domů, abych mohl relaxovat u svého bazénu.

A potom se to stalo: Jednoho dne, přibližně před pěti lety, jsem si při nákupu v diskontu pořídil kruhový bazén o průměru 5 metrů. Má žena byla velmi překvapena, když jsem se vrátil z obchodu a začal ho stavět. Měli jsme už doma sošku Buddhy a zahradní nábytek. To léto bylo opravdu parné a my jsme si užívali náš první bazén. Cítil jsem se opět jako malý kluk…

Čtyři roky hledání

Příští léto jsem učinil velké rozhodnutí: chci opravdový bazén zapuštěný do země. Hledal jsem, kde jsem mohl, celé čtyři roky. Sám sebe jsem se ptal, jak by měl vypadat – kde by mohl na zahradě být a jaký koncept bude pro nás ten nejlepší. Procházel jsem si na internetu všechny typy bazénů, až jsem se nakonec zjistil, že to, co doopravdy chci, je přelivný bazén.

Uklidňující zvuk vodopádu

Navštívil jsem několik veletrhů a dodavatelů bazénů ve Švýcarsku. Koncept jednokusového bazénu, který by byl přesně podle mých snů a přání, byla pro mne velká výzva. Spolu se zahradním architektem jsme vytvořili architektonický návrh, se kterým jsme spokojeni dodnes. Pokud jsme doma, náš bazén je stále otevřen. Je to pro nás velká relaxace, když se večer mění barva světel v bazénu. Kombinace dokreslující hudby a přirozeného zvuku vody z vodopádu má vždy skvělý účinek. Má žena si dává svou ranní kávu vždy na zahradě – vedle bazénu.

Dovolená po dovolené

Jsme nesmírně spokojeni s naším dodavatelem, firmou Dinopool a firmou Hegi, zabývající se zahradní architekturou, kteří nám vybudovali NIVEKO bazén s jejich individuálně řešeným přelivným žlabem. O prázdninách raději zůstáváme doma, obzvlášť já. Pokud už vyrážíme na dovolenou, vždy se těším zpět domů, abych mohl relaxovat u svého bazénu.