Niveko

Rodina Franke

Rodina Franke

OSOBITOST A KREATIVITA

Na samém okraji národního přírodního parku Dübener Heide Nature Park, v poklidné části městečka Bad Düben, se nachází luxusní rodinná vila s rozlehlou zahradou a bazénem, jehož minimalistické kontury harmonicky ladí s architektonicky zcela jedinečným sídlem. Vysoké nároky a detailní představa zde byla na místě, jelikož se jedná o rozsáhlý projekt. A majitel rezidence, pan doktor Franke, nikdy nenechává nic náhodě.

Dealer

DAS-Pool Ingenieurbüro Schade

Rok instalace

2017

Země

Německo

Specifikace

NIVEKO přeliv EVOLUTION

Minimalistické kontury bazénu harmonicky ladí s architektonicky zcela jedinečným sídlem s rozlehlou zahradou.

Bazén jsme si pořídili pro vodní radovánky a zábavu s dětmi a vnoučaty. Chtěli jsme bazén především líbivě zakomponovat do stávajícího terasového prostoru a zároveň zachovat osobitost a kreativitu, která je nám vlastní. NIVEKO bylo naší jasnou volbou a rozhodli jsme se pro něj kvůli jeho vysoké kvalitě ale i přirozenému designu.

Výrazné linie a minimalistický přeliv

Přáli jsme si přelivové řešení, konkrétní typ nám následně doporučila zastupující firma a také geograficky nejbližší odborníci – společnost das Schwimmbad Ingenieurbüro Schade, NIVEKO Profi – Partner. Pečlivě vyslechli všechny naše požadavky a splnili naše přání – výrazné linie a minimalistický přeliv bazénu o velikosti 14 x 4,5 x 1,5 metrů, aniž by bazén příliš vyčníval.

Protiproudová turbína

Schodiště po celé šířce bazénu pak doslova zve, ať už k lenošení nebo skoku přímo do bazénu. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak protiproudová turbína Binder, jejíž průtok je až 160 000 litrů vody za hodinu. I přes štědrou velikost bazénu šlo o požadavek, ze kterého pan majitel nechtěl ustoupit a kterého rozhodně nelituje.