Niveko

Rodina Silvestri

Rodina Silvestri

SOUKROMÝ RÁJ

Nedaleko švýcarského Badenu, v obci Lupfig se nachází oáza klidu, kde sídlí rodina Silvestri. Jsme rádi v přírodě. Bazén je pro nás takový soukromý kousek jezera či moře na vlastní zahradě. Voda a odrazy slunce v hladině uklidňují a nutkají nás zastavit se na chvíli z hektického života.

Dealer

Linz & Partner GmbH

Rok instalace

2017

Země

Švýcarsko

Specifikace

NIVEKO skimmer INVISIBLE

Chtěli jsme, aby bazén, dům i zahrada dohromady perfektně ladily a byly vzájemně vizuálně propojeny prostřednictvím materiálu, barvy a tvaru. To se povedlo.

Protože dům byl už postaven, byli jsme v provedení bazénu poněkud omezeni. Předtím jsme NIVEKO vůbec neznali, ale naši přátelé a sousedi si nechali také udělat bazén NIVEKO a jsou s ním velmi spokojeni. Inspirovali jsme se tedy jak v publikacích, tak u přátel, ale i u realizační firmy Linz & Partner, zastupující NIVEKO ve Švýcarsku, což jsou skuteční odborníci v oboru. Proces ale nějakou dobu trval – 2 roky jsme plánovali, vymýšleli návrhy, pak je rozvíjeli a nebo zase zavrhli.

Vzájemná provázanost

Velkou roli tady pro nás hrála celková kompozice zahrady. Bazén, dům i zahrada musely dohromady perfektně ladit a být vzájemně vizuálně propojeny prostřednictvím materiálu, barvy a tvaru. Spolu s bazénem tak vznikly různé zóny – a to jak samotný bazén s hloubkou 1,43 metrů, tak i lavička na sezení, která je popravdě vlastně spíše designovým doplňkem. Výrazná a široká mělčina slouží jako mokré hřiště pro děti, ale zároveň má opticky zvolnit přechod mezi terasou a bazénem.

Individualita provedení a precizní práce

Individualita provedení, co se týká tvaru a barvy, ale také precizně odvedená práce a kvalita – to pro nás byla hlavní kritéria při výběru výrobce. Mimo to pro nás bylo důležité, jak moc se musí člověk o bazén starat a jak rychle se materiál opotřebí. Proto šly prefabrikované betonové bazény rychle ze hry. Cena pro nás nehrála tak velkou roli, ale poměr kvality a ceny je optimální.